Juhász- és Pásztorkutya CAC és Szent Vendel CAC kiállítás kerül megrendezésre 2025. március 30-án Tápiószentmártonban a Pest Megyei Kutyások Egyesületének szervezésében.

A kiállítás helyszíne: Tápiószentmárton, Kincsem Lovaspark

GPS: N 47,321445, E 19, 765515

Juhász- és Pásztorkutya kiállítás & Szent Vendel CAC kiállítás

A Juhász- és Pásztorkutyák kiállításra és a Szent Vendel CAC kiállításra nevezhető minden olyan kutya, amely valaha az állatok terelésével illetve őrzésével kapcsolatos munkát végzett.

A kiállítás megrendezése már hagyományosnak számít. Az első ilyen jellegű kiállítást 1999-ben rendezték, akkor még jóval kevesebb fajta volt nevezhető, mint a mai időkben. Ma már közel 40 fajta kiváló egyedei vonulhatnak fel ezen a kiállításon. A 2000-es évek elején 6 évig nem rendezték meg ezt a rangos seregszemlét, majd 2009-ben került sor újból e kiállítás megrendezésére. 2020-tól szintén nem került megrendezésre, 4 év kihagyás után került sor a következő kiállításra egy teljesen új helyszínen, a Tápiószentmártoni Kincsem Lovasparkban.

A kiállítás rendezője: a Pest Megyei Kutyások Egyesülete

A Pest megyei Kutyások Egyesülete (PeKe) – most már a MEOESZ tagszervezeteként és így az FCI égisze alatt működve – azt a célt tűzte ki maga elé, hogy kinológiai, kutyás „otthont” ad azon kutyások számára, akik valami újat, érdekeset, dinamikusat, demokratikusat keresnek, vagy nem találják a helyüket egyik korábban alakult klubban sem.

Várják tagjaink közé a kutyásokat az ország minden pontjáról és külföldről is. A klub helyi egyesületként működik. Számítanak a hobbi kutyásokra, hiszen nekik is szükségük van egy közösségre, ahol válaszokat kaphatnak kérdéseikre, tanácsot kérhetnek és adhatnak másoknak, és ahol együtt tölthetik a szabadidejüket hasonló érdeklődésű társaikkal. Várják a tapasztalt, „profi” kutyásokat is, hisz számukra is sok hasznos és érdekes szakmai programot, fórumot, érdekvédelmet, szolgáltatást kínál a Klub.

Az Egyesület az idei évben egy napon két kutyakiállítást rendez. 2025-ben újból szeretettel várják a kiállítókat a kutyáikkal és a juhász- és pásztorkutyák szerelmeseit, kedvelőit, és a kilátogató vendégeket Tápiószentmártonba, a Kincsem Lovasparkba egy közös együtt kutyázásra és egy közösen eltöltött szép napra!

A 2 x CAC kutyakiállítás program beosztása:

2025. március 30 – vasárnap – délelőtt:

Juhász- és Pásztorkutya CAC 

Kincsem Kupa – Dog Puller verseny délelőtt 09:00 órától
Információkért kérlek, kattints>>

Magyar Puli Klub – Tenyésszemle déli 12:00 órától
További információkért, kérlek, kattints>>.

2025. március 30 – vasárnap – délután:

Szent Vendel CAC

Információk kiállítóknak


A Juhász- és Pásztorkutya CAC körbeosztása>>

A Szent Vendel CAC körbeosztása>>


Tisztelt Kiállítók!

A MEOE Szövetség 2025. január 1. után nem engedélyezi a fül és/vagy farok vágott kutyák egyedeinek részvételét rendezvényein.

I. Az FCI standard módosítással érintett fajták:

  • cane corso
  • dobermann
  • törpe schnauzer
  • közép schnauzer
  • óriás schnauzer
  • nápolyi masztiff
  • német boxer
  • német dog
  • német pinscher
  • rottweiler
  • törpe pinscher

Az alábbi fajták standardjában módosítás történt, kikerült a standardból a fül- és farokvágás lehetősége, ezért ezen fajták fül- és/vagy farok vágott egyedei 2025. január 1-től nem nevezhetők kutyakiállításra!

II. Az FCI standard módosítással nem érintett fajták:

A MEOE Szövetség az FCI összes fajtája vonatkozásában, ahol a standard leírás tartalmazza a vágott fül/farok lehetőségét is, az alábbi szabályokat vezeti be:

  • A 2025. január 1. után született kutyák esetében nem engedélyezi a vágott fülű és/vagy vágott farkú kutyák MEOESZ rendezvényen történő részvételé
  • A 2025. január 1. előtt született vágott fülű/farkú kutyák vonatkozásában 2027. január 1-ig van lehetőség rendezvényeken való bemutatásra.

Ez alól kivételt képeznek a genetikailag igazoltan rövid farokkal született egyedek illetve a vadászkutyafajták: III. fajtacsoport – jagd terrier, illetve VII. fajtacsoportból, amelyek esetében a standard vadászati alkalmasság szempontjából engedélyezi a vágott farkú egyedek bemutatását.

Ezen szabályozás összhangban van az Európai Uniós és a magyar Állatvédelmi törvény előírásaival. Ugyanakkor szem előtt tartja a genetikai sokszínűség és genetikai értékek megőrzésének fontosságát.

A Juhász- és Pásztorkutya CAC és a Szent Vendel CAC kiállítás nevezési határidői:

I. nevezési határidő: 2025. 01. 22 – 2025. 02. 24
II. nevezési határidő: 2025. 02. 25 – 2025. 03. 14

Az alábbi fajták nevezhetők:

FCI. – I. Fajtacsoport:

összes fajta

FCI. – II. Fajtacsoport:

Minden pásztor- és juhászkutya (kaukázusi juhászkutya, anatóliai juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, pireneusi hegyikutya, nagy svájci havasi kutya, berni pásztorkutya, entlebuchi havasi kutya, sarplaninai juhászkutya).

Juhász- és Pásztorkutya CAC kiállítás
Bírói lista:

Vezető bíró: Dr. Jakkel Tamás

FCI-I. fajtacsoport

Kakas Tímea (HU): border collie, welsh corgi cardigan, welsh corgi pembroke
Székely István (HU): komondor, kuvasz, mudi, puli, pumi, francia pásztorkutyák
Bíró Zsolt (HU): hosszú szőrű collie, rövid szőrű collie, shetlandi juhászkutya, német juhászkutya, az FCI – I. fajtacsoport fel nem sorolt kutyafajtái

 FCI-II. fajtacsoport

Dr. Jakkel Tamás (HU): kanári-szigeteki kutya, tornjak, entlebuchi pásztorkutya, nagy svájci hegyikutya, pireneusi hegyikutya, atlaszi hegyikutya, jugoszláv juhászkutya (sarplaninac), estrelai hegyikutya, bukovinai pásztorkutya, kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, karszti pásztorkutya, pireneusi masztiff, spanyol masztiff, tibeti masztiff, kangal (anatóliai juhászkutya), appenzelli pásztorkutya, berni pásztorkutya

Szent Vendel CAC kiállítás
Bírói lista:

Vezető bíró: Dr. Jakkel Tamás

FCI-I. fajtacsoport

Dr. Jakkel Tamás (HU): komondor, kuvasz, mudi, puli, pumi, francia pásztorkutyák, német juhászkutya
Kakas Tímea (HU):
belga juhászkutyák, bearded collie, óangol juhászkutya, ausztrál juhászkutya, ausztrál cattle dog, ausztrál kelpie
Székely István (HU): hosszú szőrű collie, rövid szőrű collie, shetlandi juhászkutya, az FCI – I. fajtacsoport fel nem sorolt kutyafajtái

 FCI-II. fajtacsoport

Bíró Zsolt (HU): kanári-szigeteki kutya, tornjak, entlebuchi pásztorkutya, nagy svájci hegyikutya, pireneusi hegyikutya, atlaszi hegyikutya, jugoszláv juhászkutya (sarplaninac), estrelai hegyikutya, bukovinai pásztorkutya, kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, karszti pásztorkutya, pireneusi masztiff, spanyol masztiff, tibeti masztiff, kangal (anatóliai juhászkutya), appenzelli pásztorkutya, berni pásztorkutya

Figyelem!

A Magyarországon érvényben lévő állat-egészségügyi szabályzatnak megfelelően, az érvényes veszettség elleni védőoltás(ok) igazolása kötelező a kiállítás területére való belépés előtt! Az országba való belépés EU és NEM EU országokból a hatályos jogszabályoknak és törvényi előírásoknak megfelelően történik.

A kutyák által okozott, minden nevén nevezendő kárért a tulajdonos felel!

A kiállítók felelősséggel tartoznak kutyájuk biztonságáért, fizikai jólétükért a kutyakiállításokon. Tilos a kutyát olyan körülményeknek kitenni, amelyek veszélyeztetik testi épségét egészségét és komfortját. Ennek alapján tilos a kutyát autóban hagyni hideg vagy meleg időben, vagy bármilyen formában bántalmazni. Ezen szabályok áthágása a folyamatban lévő és jövőbeni rendezvényekről való kitiltást vonja maga után.

A résztvevők a térképen kijelölt kiállítási, parkolási területeken és azon kívül is akként kötelesek viselkedni, hogy azzal saját vagy mások, vagy a résztvevő kutyák biztonságát, testi épségét ne veszélyeztessék vagy sértsék. Arésztvevők a rendezvény területén vagy az ahhoz kapcsolódó területeken is csak saját felelősségükre használhatják a tereptárgyakat, a területen elhelyezett figyelmeztető jelzéseket mindig maradéktalanul figyelembe kell venni és annak megfelelően eljárni saját maga és kutyája testi épségének megőrzése érdekében.

A nevezési díjak, a 2025. évi magyarországi szövetségi kártyával, csak és kizárólag hazai regisztrációs számmal és hazai lakcímmel rendelkező tulajdonosok számára érvényesek.

Ha nevezőnek nincs szövetségi kártyája, de hazai lakcímmel rendelkezik és hazai regisztrációs számú kutyát nevez akkor az itt feltüntetett nevezési díjak dupláját kell fizetnie.

Kedvezmények: Csak és kizárólag hazai regisztrációs számmal és hazai lakcímmel rendelkező kiállítók részére a Magyar kutyafajták nevezési díja, a nevezési táblázatában szereplő összegek 50%.

Szerkesztői megjegyzés: Ha mobiltelefonról böngészed a bejegyzést, kérlek, fordítsd a telefonodat vízszintes helyzetbe, mert úgy fogod megfelelően látni a „Nevezési határidőket és a nevezési díjakat”!

A Juhász- és Pásztorkutya CAC kiállítás és a Szent Vendel CAC kiállítás
nevezési határidői és nevezési díjai

                                    Első nevezési          Második nevezési
c cc                                  határidő                        határidő
c c                          
                                             2025. 02. 25 –
ccc                                2025. 02. 24               2025. 03. 14


Első kutya              7000 Ft/kiállítás         9000 Ft/kiállítás


További kutyák     6000 Ft/kiállítás         7500 Ft/kiállítás


Minor Puppy,
Puppy, Veterán     4500 Ft/kiállítás          6500 Ft/kiállítás


Helyszínen nevezhető:

Tenyészcsoportok, kutyapárok    4000 Ft/kiállítás


Fiatal felvezetők                               3000 Ft/kiállítás


Nevezett kutya osztályok közötti átsorolására, cseréjére, és törlésére kizárólag az utolsó nevezési határidőig van mód!
Kutya csere díja: 4000.- Ft / kutya
Átsorolás: 4000.- Ft / kutya

Figyelem!

A kiállításra nevezés az FCI és a MEOESZ érvényes Kiállítási Szabályzatának megfelelően történik, a kiállító a nevezési lap aláírásával, valamint az online rendszerbe történő nevezéssel vállalja azoknak betartását és magára nézve kötelezőnek ismeri el azt.

Feltételek:

  • A kiállításra kizárólag 3 hónapos kort betöltött, és FCI származási lappal rendelkező kutyák nevezhetők be. Egy kutya egy osztályba nevezhető.
  • Nevezni online és postai úton van lehetőség.
  • A nevezési díjat távollét esetén is be kell fizetni.
  • Olvashatatlan és hiányos nevezési lapot nem áll módjukban elfogadni.

Több kutya nevezése esetén a Minor Puppy, Kölyök és Veterán osztályba történő nevezési díj, illetve több fajta nevezése esetén, a magyar kutyafajta nevezési díja nem számolható első kutyaként!

Magyar kiállítók esetében helyszíni nevezésre nincs lehetőség!

Nevezést csak a teljes nevezési díj megfizetését igazoló szelvény másolatával fogadják el (melyet a nevezés mellékleteként kell elküldeni)!

A korhatár megállapításánál a bírálat napja az irányadó. A kiállítási osztály meghatározásához használd a képen látható információkat! 

Szerkesztői megjegyzés: Ha mobiltelefonról böngészed a bejegyzést, kérlek, fordítsd a telefonodat vízszintes helyzetbe, mert úgy fogod megfelelően látni a „Kiállítási osztályo

Tápiószentmárton Juhász- és Pásztorkutya CAC kiállítás online nevezés>>

Tápiószentmárton Szent Vendel CAC kutyakiállítás online nevezés>>

A nevezési díj már a nevezés elindítása előtt ugyanezen oldalon befizethető bankkártyáról vagy átutalással. Ha átutalással küldjük, célravezetőbb előbb a nevezési díjat befizetni, majd a nevezésnél a banktól kapott e-mailt, mint a nevezési díj befizetését szolgáló igazolást feltölteni.
A személyes adatok illetve a nevezendő kutya/kutyák adatainak és dokumentum másolatainak (törzskönyv másolat első és második oldal, regisztrációs tagkártya másolata, Champion vagy Munkavizsga bizonyítvány, ha van illetve a befizetési csekk vagy banki átutalás másolata) felvitele után lehetséges az online nevezés indítása. A nevezés csak akkor lesz érvényes, hogyha a nevezés díja is rendezve van!

A nevezési díjat banki átutalás esetén az alábbi névre és bankszámla számra kell befizetni:
Pest Megyei Kutyások Egyesülete
Raiffeisen Bank Zrt. – 12023132 – 01744877 – 00100005
A nevezés mindig a kutya tulajdonosának neve alatt történjen.
A közlemény rovatba a „Nevezés” szó kerüljön.

Továbbá küldhető rózsaszín csekken az alábbi címre:
Pest Megyei Kutyások Egyesülete
Taksony

Zrinyi Miklós utca 31.
2335

Postai nevezés esetén, a nevezési lap pontos kitöltése és aláírása után, csatolni kell a nevezni kívánt kutya törzskönyv másolatát, a nevezési díj igazolásához a befizetett csekk vagy átutalási bizonylat másolatát, Champion vagy munka bizonyítványok másolatát és a 2025. évi szövetségi tagkártya másolatát.

Postai nevezési cím:
Hód-Dog Kutyabarát Egyesület
Hódmezővásárhely
PF.: 1.
6801

Figyelem!

Online nevezéssel kapcsolatos kérdés, felmerülő probléma esetén hívd a Hód Dog Kutyabarát Egyesületet az alábbi telefonszámon:
+36 70 505 9062 (Hétfő: 8-16, Szerda: 10-16, Péntek: 8-14)

Vagy küldj üzenetet az alábbi email címre:
nevezes@hod-dog.hu

Visszaigazolással kapcsolatos információért hívd az alábbi telefonszámot:
+36 70 505 9062 (Hétfő: 8-16, Szerda: 10-16, Péntek: 8-14)

Vagy írj üzenetet az alábbi e-mailre:
visszaigazolas@hod-dog.hu



A Juhász- és Pásztorkutya CAC és a Szent Vendel CAC kiállítás helyszíne

Tápiószentmárton

Tápiószentmárton nagyközség Pest vármegyében, a Nagykátai járásban. Az Alsó-Tápió-mente legnagyobb lélekszámú faluja. Autóval a 4-es számú főút 54-es és 55-ös kilométerszelvényei között leágazó mellékútról közelíthető meg a legegyszerűbben.

A település az őskor óta lakott hely, amit a határában 1923-ban feltárt fejedelmi sírból származó pajzsdísz, a szkíta aranyszarvas is tanúsít. (Eredetije a Magyar Nemzeti Múzeumban, másolata a tápiószelei Blaskovich Múzeumban látható). A település első ismert okleveles említése a 15. század derekáról, 1459-ből származik. Azokban az időkben a község területét a Pányi-Gáldi család, illetve Werbőczy István birtokolta. A törökök kivonulásakor elnéptelenedett.

Későbbi birtokosai közül a legnagyobb hírnevet a Blaskovich família szerezte. A jó nevű család tagjai közül is kitűnt Blaskovich Bertalan, aki a 19. század első évtizedeiben részt vett a Kisfaludy Károly által szerkesztett Aurora című folyóirat megindításában (1822), és jelentősen támogatta a hazai lóversenyzést. Fia, ebecki Blaskovich Ernő mezőgazdász nevelte azt a híres ménest, amelyben a Kincsem nevű versenykancát is nevelték.

Tápiószentmártonban született a „csodakanca” néven is emlegetett Kincsem, a magyarországi lósport legsikeresebb versenylova; ennek emlékét őrzi a lovaspark elnevezése, illetve a park területén működő Kincsem Múzeum. A lovasparkban található borpince, golf- és minigolf-pálya, fedett, versenyek rendezésére alkalmas lovarda, nemzetközi szabványú NB I-es futballpálya, teniszpálya, fedett medence, wellness részleg, játszótér, háztáji állatok bemutatására kiképezett állatbemutató hely, sőt egy szálloda is, apartmannal, étteremmel és konferenciateremmel. Mindezeken felül a lovaspark területén található még egy kisrepülőgépek fogadására alkalmas repülőtér is.

Az Attila-domb egy néhány méter magasságú kis emelkedés. A szkíták vezéreik sírja fölé emeltek ilyen halmokat, ún. kurgánokat, amelyekből szerte az Alföldön számos található. Nem véletlen, hogy épp e halom felszíne alatt találták meg a régészkedő Blaskovich testvérek 1923-ban a híres szkíta aranyszarvast. Feltevésük szerint e helyen állt valaha Attila hun király fából készült palotája, sőt a sírja is itt lehetett. Ezért kapta az Attila-domb nevet. A hely 2000 óta országos régészeti védelem alatt áll. A dombocskát ma sokan különleges energiát sugárzónak és gyógyító hatásúnak tartják. Ezt több érvre alapozzák. Például hogy Kincsem egykori kifutója éppen erre a területre esett, és a paripa innen kaphatta csodás erejét. Az erősebb érv azonban egy utóbbi időkben tett megfigyelés. A ménes állatorvosa már 20 éve felfigyelt rá, hogy a lovak nagy kedvvel legelésznek ezen a kis halmon, a beteg állatok pedig órákon át itt fekszenek. Ezt pedig összefüggésbe hozta azzal, hogy az itteni állatok gyógyulási statisztikája sokkal jobb, mint bárhol az országban, és a lovak vemhesülése is magasabb az átlagnál. Így nem csodálkozhatunk, hogy a gyógyító domb híre hamar elterjedt. A Kincsem Lovaspark által megrendelt mérések valóban jótékony hatású energiasugárzást mutattak ki. Az Országos Sugárbiológiai Intézet is mért itt, ők azonban nem találtak eltérést.

A dombra sétaösvény vezet, rajta kis fahíddal, ahonnan szép a kilátás a tájra és a körös-körül legelésző lovakra. A dombocskát a lovaspark fontos részeként szépen parkosították gyeppel és nyírfákkal. Van rajta egy fatetejű pavilonocska, valamint több pihenőpad a gyógyulni vagy meditálni vágyóknak. Pár méterrel lejjebb, a lovaspark központi épületéhez vezető sétaút mentén találjuk Attila király mellszobrát egy kopjafás emlékkerttel. A lovaspark területén egyébként érdemes tovább is sétálni, megcsodálva a szürkemarhákat, rackajuhokat, miniállatkertet, a rendezett istállókat, az akadály- és díjugrató pályákat, és a 200 lóból álló ménes körülöttünk legelésző egyedeit. Ezután történelmi sétánk újabb kiemelkedő állomásaként megtekintjük a lovaspark magángyűjteményéből született Kincsem múzeumot.

A múzeum Kocsi János, a Kincsem Lovaspark tulajdonosának gondolata, kívánsága, elképzelése alapján és a tulajdonát képező gyűjtemény tárgyaiból lett kialakítva. Kincsem, a csodakanca születésének 125. évfordulója tiszteletére 1999. március 20-án adták át, mint a tápiószentmártoni lovasparadicsom új gyöngyszemét. A múzeum életre hívásakor az elsődleges cél az volt, hogy emléket állítson a hely szülöttjének, Kincsemnek, a telivér csodakancának, melynek teljesítménye mind a mai napig egyedülálló: 4 év alatt 54 versenyt nyert meg egymást követően.

Kincsem, a verhetetlen, a legyőzhetetlen \”csodakanca\” 1874-ben látta meg a napvilágot Tápiószentmártonban, gróf Blaskovich Ernő birtokán. Kincsem a telivér tenyésztés történetének legendás alakja. Teljesítménye, amit azóta sem ért el a világ egyetlen versenylova sem, nemcsak tulajdonosának, hanem az egész magyar állattenyésztésnek szerzett hírnevet, megbecsülést szerte a világon. Élete során vonaton beutazta fél Európát. Legnagyobb sikereit Magyarországon, Ausztriában, Németországban, Angliában és Franciaországban érte el. 1876. június 21. és október 29-e között versenyzett és nyert Prágában, Hamburgban, Hannoverben, Frankfurtban, Baden-Badenben, Bécsben, Sopronban és Budapesten.

A múzeum másodsorban bemutatja a létező összes lovassport történetét, harmadsorban pedig helytörténeti kiállítás keretén belül bemutatja a régi Tápiómente, valamint Tápiószentmárton életét – képi és tárgyi anyaggal. Ezen kívül még egy kisebb fegyver és versenydíj gyűjteményt is láthat az idelátogató közönség.

A településen katolikus, evangélikus, református vallású templomok és kápolnák állnak, utóbbiak egyike, az ún. Blaskovich-kápolna, amely 1768-ban épült.

A Hársas-völgyben több száz tő tavaszi hérics virágzik egyszerre.

A község strand- és gyógyvizes termálfürdővel is rendelkezik. 4 medencével (gyermek-, gyógy-, úszó- és fürdőmedence), homokfotball pályával, gyermek játszótérrel, masszázzsal, rendezett területtel várják a pihenni vágyókat. A fürdő 52 °C-os termálvize (alkáli-hidrogénkarbonátos–kloridos hévíz) 650 méter mélyről tör fel. A gyógyvíz általános fájdalomcsillapító, nyugtató és alvásjavító hatással bír, de alkalmazható különféle bőrbetegségek orvoslására is, és degeneratív kopásos mozgásszervi betegségek gyógyításában rendkívül hatásos, mivel a reumatológiai folyamatok aktivitásának csökkentését idézi elő. Tapasztalatok szerint főleg mozgáskorlátozottsággal járó, súlyosabb sérülések utókezelésében alkalmazható sikerrel. Alkáli-hidrogéntartalma miatt mozgásszervi és nőgyógyászati kórképekben javasolható, valamint kloridtartalma miatt általános erősítő és ellenállás-fokozó hatással is bír. A fürdő vize 2003 óta hivatalosan is gyógyvíznek minősül.

Gyere és látogass el Te is, a szervezők szeretettel várnak!

Minden érdeklődőt, vendéget, kiállítókat a kutyáikkal szeretettel vár a Pest megyei Kutyások Egyesülete 2025. március 30-án, vasárnap Tápiószentmárton nagyközségbe a Juhász- és Pásztorkutya CAC és a Szent Vendel CAC kiállításra!


Kérlek, oszd meg ezt a bejegyzést, hogy minél több kutyakiállítóhoz és érdeklődőhöz eljuthasson! Köszönöm! 🙂


 


Ha kutyakiállító vagy, illetve ha érdeklődsz a kutyakiállítások világa után, az alábbi cikkek is hasznosak lehetnek számodra:

Ajánlom figyelmedbe a 2025. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, melyből minden kutyakiállítás részletes ajánlója elérhető, illetve elérhető lesz a jövőben!

Továbbá ajánlom az FCI Kutya Világkiállítások naptárát  és az FCI Európa Kutyakiállítások naptárát, az elmúlt és az elkövetkezendő évek Világkiállításainak és Európa Kutyakiállításainak dátumaival, helyszíneivel, a nevezett kutyák számával, a BIS győztesek neveivel, fajtájával, a hivatalos honlapok, az eredmények és néhány színes videó linkjével! 

Ha szeretnéd visszanézni, hogy mely kutyakiállítások kerültek megrendezésre az elmúlt években, az oldal “Dog Shows” nevű lenyíló főmenüjében évekre visszamenőleg megtalálod a MEOESZ kutyakiállítási naptárakat: a 2024. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2023. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2022. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2021. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2020. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2019. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2018. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2017. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2016. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2015. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2014. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, és a 2013. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt.


c


Kérlek, tarts velem a jövőben is, keresd
Vámosi Ildikó, kutyás cikkíró és szerző hivatalos honlapját!

https://ildikovamosi.hu

🙂 ❤️ Hasznos és értékes cikkekkel várom a kutyák szerelmeseit,
a hobby kutyásokat, a tenyésztőket, a kiállítókat és mindenkit, aki imádja a kutyákat! ❤️ 🙂

🙂 Köszönöm a megtisztelő látogatásod! 🙂

🙂 Várlak vissza szeretettel és sok értékes cikkel! 🙂