Karikás Kupa néven Magyar Nemzeti kutyafajták 3 x CAC kiállítására kerül sor 2025. április 19-én Bugacon. 3 kiállítás egy napon a magyar fajták fajtagondozó egyesületei és a MEOE Szövetség közös szervezésében. A három rendezvényen osztálygyőztes címet szerzett kutyák a korosztályuknak megfelelő Speciál Champion címet válthatnak ki. Nevezni csak a 3 kiállításra együtt van lehetőség.

A kiállítás helyszíne: Bugac, Karikás csárda

Magyar kutyafajtáink

A 9 magyar kutyafajtánk, melyeket az Országgyűlés a 2004. április 19.-i határozatában a nemzeti állatfajtáinkkal együtt nemzeti kinccsé nyilvánított.

Pásztorkutyáink:

A Komondor „Az egyik legősibb magyar pásztorkutyafajta, mely megjelenésében és viselkedésében megőrizte évezredes tulajdonságait. Ősi változata a vándorló, pásztorkodó ősmagyarokkal került a Kárpát-medencébe. Nagy teste, ereje és bátorsága alkalmassá tette, hogy felvegye a harcot a hasonló vagy nagyobb testű ellenségeivel a rábízott értékek védelmében. Ma már egyre inkább a ház, a tanya, a gazdasági udvarok védelmére szolgál.”

A Kuvasz„Pontos eredetét homály fedi, feltételezhető, hogy már a népvándorlás idején a mai kuvaszhoz nagyon hasonló kutyák szolgálták őseinket. A nyájat, a ménest és a gulyát folyamatosan védelmezni kellett a ragadozók és a tolvajok ellen. Megjelenése, mérete miatt impozáns, szikár, ellenálló kutyafajta. A törődést kamatostól meghálálja. Amit egyszer megtanult, soha nem felejti el.”

A Puli„Szerte a világon a legismertebb terelő magyar pásztorkutya, számos országban tartják, tenyésztik. A puli egy kecses, aprózó léptű, közepes testű kutya, amelynek dús, fürtös bundájából csak bájos fekete orrtükre látszik ki.”

A Pumi„Hatalmas ésszel megáldott, vérbeli bohóc. A XVII. – XVIII. században a merinói juhokat hazánkba kísérő francia eredetű terrier jellegű terelő kutyafajták a pulival kereszteződtek, így jött létre a pulinál rövidebb szőrt viselő, bohókás, a felső harmadától bicsakló pom-pom fülű eb. A puli utolérhetetlen intelligenciájából egy jó adag ötvöződött benne a terrierek nyughatatlan, izgő-mozgó természetével.”

A Mudi„Még Magyarországon sem ismerik túl sokan ezt az egészséges, értelmes, tetszetős küllemű terelőkutyát. Álló fülű, hullámos vagy göndörödő bundájú, pofáján és lábai első oldalán rövid, sima szőrt hordó terelőkutya. A mudi megőrizte kiváló terelő ösztönét, ezért hivatásos juhászok illetve a terelő sport iránt érdeklődők számára is ideális kutya. Sok egyéb sport kedvelői sem csalódnak, ha mudit választanak maguknak.”

Vadászkutyáink:

A Rövidszőrű Magyar Vizsla „Kedves, meleg barna szemmel és huncut kópésággal néz a világba, mohó figyelemmel és vágyakozással a vad után. Lustán elnyújtózik otthon a forró kályha mellett vagy a kanapén, vég nélkül áhítozva a simogatásért, de egy pillanat alatt robbanó energia, végtelen vágtatás a mezőn a tűző napsütésben vagy a ropogó hóban. Ebből következik két alapvető tulajdonsága, alkalmazkodóképessége és könnyű taníthatósága. Ezeknek köszönhető, hogy egyre több híve van a világban.”

A Drótszőrű Magyar Vizsla„A Drótszőrű Magyar Vizsla története 70 éve kezdődött. A fajtát a Rövidszőrű Magyar Vizsla és a Drótszőrű Német Vizsla kereszteződéséből hozták létre szigorú szelekció mellett. Szőrének köszönhetően igen ellenálló, rendkívül magas az intelligenciája, könnyen tanítható és fegyelmezhető, de a durva bánásmódot, keménykezű tanítást nem viseli el.”

Az Erdélyi Kopó„A magyar királyi és az erdélyi fejedelmi udvar nélkülözhetetlen, jól megszokott lakója volt. Története az évszázadok során szorosan összefonódott a magyar történelemmel, ezen belül, különösen a magyar nemesség sorsával, mindennapjaival. Az Erdélyi Kopón jól láthatók a kopó jellegre utaló lógó fülek, sarló alakú farka és a jellemzően téglalapba foglalható test.”

A Magyar Agár„Az agarak a legősibb kutyafajták, legrégebbi társai az embernek. Ők segítették az embereket a mindennapi megélhetést nyújtó vadászatban és gondoskodtak a család védelméről. A Magyar Agár története a honfoglalás korára vezethető vissza. Mint életrevaló fajta, az agarak könnyen és jól alkalmazkodtak a mai, modern világ megváltozott körülményeihez.”

Információk kiállítóknak

Kedves Kiállítók!

Ezen a napon 3 rendezvényen, 3 bírálatot kapnak a nevezett kutyák, 3 különböző bírótól. A három rendezvényen osztálygyőztes címet szerzett kutyák, a korosztályuknak megfelelő speciál champion címet válthatnak ki.
A rendezvényen 3 kitűnő minősítést kapott kutyák a „Bugac Karikás Kupa bajnoka” című díszoklevélben részesülnek, ingyenesen.
Nevezni csak a 3 kiállításra együtt van lehetőség! A meghatározott nevezési díj tartalmazza mindhárom kiállítás magyar fajták számára kedvezményes nevezési díját, az érvényes MEOESZ tagsággal rendelkezők számára.

Nevezési határidő

I. nevezési határidő: 2025. 03. 02. – 2025. 04. 08.

🏆 Champion szerzési lehetőség a bugaci Karikás Kupa 3 x CAC kiállításon 🏆

Az alábbi Champion címek szerezhetők meg:

  • amely baby kutya (3-6 hónap közötti életkorú) 3 kiállításon Nagyon ígéretes I. címet szerez, automatikusan megkapja a Hungária Minor Puppy Grand Winner címet, vagyis

         3 x Nagyon ígéretes I. = Hungária Minor Puppy Grand Winner.

  • amely kölyök kutya (6-9 hónap közötti életkorú) kölyök osztályban 3 kiállításon Nagyon ígéretes I. címet szerez, automatikusan megkapja a Hungária Puppy Grand Winner címet, vagyis

         3 x Nagyon ígéretes I. = Hungária Puppy Grand Winner.

  • amely fiatal kutya (9 és 18 hónap közötti életkorú) fiatal osztályban 3 kiállításon HPJ címet szerez, automatikusan megkapja a Hungária Junior Champion címet, vagyis

        3 x HPJ = Hungária Junior Champion.

  • amely felnőtt kutya (15 hónaptól – 8 éves korig) az osztályában 3 kiállításon CAC címet szerez, automatikusan megkapja a Hungária Champion címet, vagyis

        3 x CAC = Hungária Champion.

A munkavizsgára kötelezett kutyák esetén elengedhetetlen feltétel, hogy a kutya rendelkezzen az FCI 5 nyelvű munkavizsga bizonyítványával, melyet a helyszínre magukkal kell hozniuk fénymásolt formában.
Amennyiben a munkavizsgára kötelezett kutya nem rendelkezik munkavizsgával, a tulajdonosnak lehetősége van kiváltania a Hungária Show Champion bizonyítványt.

  • amely veterán kutya (8 éves kortól) veterán osztályban 3 kiállításon CAC címet szerez, automatikusan megkapja a Hungária Veterán Champion címet, vagyis

         3 x Veterán CAC = Hungária Veterán Champion.

Lehetőség lesz a Champion bizonyítvány helyszínen történő igénylésére is, a speciális Champion diploma ára 15 000.- Ft vagy 50 Euro, függetlenül, hogy a kiállító a kiállítás helyszínén vagy egy későbbi időpontban igényli azt.

A helyszínen lehetőség van a speciál Champion bizonyítvány és serleg igénylésére és személyes átvételére, a speciál diploma ára serleggel: 15 000.- Ft.

Online Champion ügyintézés

A kiállítás helyszínén történő hosszú sorban állástól kímélheti meg használóját az online champion készítő program, melynek segítségével minden kiállító saját maga rögzítheti champion igényeit az online ügyintézési felületen, az elért eredményei alapján.

A program egyszerűen és azonnal képes a megadott kiállítási eredmények alapján champion bizonyítványt generálni, melyet a kiállító azonnal letölthet a saját számítógépére, telefonjára, valamint akár otthon is kinyomtathatja saját nyomtatójával.

Az online champion igénylésnél választhat a kiállító, hogy a champion bizonyítványt csak online formában szeretné letölteni, vagy szeretné kérni a kennelclub nyomtatott változatát és szeretne kérni serleget is hozzá.

A kiállító kérheti a nyomtatott champion bizonyítványa és a serlege GLS csomagpontra küldését, a GLS csomagpont megadásával. A GLS csomagpontokért kérlek, kattints ide.

Az online champion készítő programot és online ügyintézési felületet pedig ezen a linken keresztül éred el, kérlek, kattints ide.

Figyelem!

A Magyarországon érvényben lévő állat-egészségügyi szabályzatnak megfelelően, az érvényes veszettség elleni védőoltás(ok) igazolása kötelező a kiállítás területére való belépés előtt! Az országba való belépés EU és NEM EU országokból a hatályos jogszabályoknak és törvényi előírásoknak megfelelően történik.

A kutyák által okozott, minden nevén nevezendő kárért a tulajdonos felel!

A kiállítók felelősséggel tartoznak kutyájuk biztonságáért, fizikai jólétükért a kutyakiállításokon. Tilos a kutyát olyan körülményeknek kitenni, amelyek veszélyeztetik testi épségét egészségét és komfortját. Ennek alapján tilos a kutyát autóban hagyni hideg vagy meleg időben, vagy bármilyen formában bántalmazni. Ezen szabályok áthágása a folyamatban lévő és jövőbeni rendezvényekről való kitiltást vonja maga után.

A nevezési díjak csak és kizárólag hazai regisztrációs számmal és hazai lakcímmel rendelkező tulajdonosok számára érvényesek. 

Szerkesztői megjegyzés: Ha mobiltelefonról böngészed a bejegyzést, kérlek, fordítsd a telefonodat vízszintes helyzetbe, mert úgy fogod megfelelően látni a „Nevezési határidőket és a nevezési díjakat”!

Karikás Kupa Magyar Nemzeti Kutyafajták 3 x CAC kiállítása Bugac
Nevezési határidők és nevezési díjak

c C                          Első nevezési       
c cc                             határidő
 
c c                          
2025. 03. 02 –
eeee                      2025. 04. 08.


Első kutya             15 000.- Ft 


További kutyák    12 000.- Ft


Minor Puppy,
Puppy, Veterán      9000.- Ft  


Átsorolás díja: 4000.- Ft
Kutya csere díja: 4000.- Ft
Kiállítási nap csere díja: 4000.- Ft

Figyelem!

A kiállításra nevezés az FCI és a MEOESZ érvényes Kiállítási Szabályzatának megfelelően történik, a kiállító az online rendszerbe történő nevezéssel vállalja azoknak betartását és magára nézve kötelezőnek ismeri el azt.

Feltételek:

  • A kiállításra kizárólag 3 hónapos kort betöltött és FCI származási lappal rendelkező kutyák nevezhetők be. Egy kutya egy osztályba nevezhető.
  • Nevezni csak online és személyesen a MEOESZ központjában van lehetőség!
  • Faxon és e-mailen érkező nevezéseket nem áll módjukban elfogadni.
  • A nevezési díjat távollét esetén is be kell fizetni.

A korhatár megállapításánál a bírálat napja az irányadó. A kiállítási osztály meghatározásához használd a képen látható információkat! 

Szerkesztői megjegyzés: Ha mobiltelefonról böngészed a bejegyzést, kérlek, fordítsd a telefonodat vízszintes helyzetbe, mert úgy fogod megfelelően látni a „Kiállítási osztályokat”!

Karikás Kupa – Magyar Nemzeti Kutyafajták 3 x CAC kiállítása online nevezés>>

A nevezéshez előzetes regisztráció szükséges, majd ezt követően a rendszerbe történő bejelentkezés után lehet nevezni. A nevezés véglegesítése előtt a nevezőnek lehetősége van a nevezés javítására a berögzítést követő 6 órában, ha ez alatt az idő alatt nem történik javítás, akkor a nevezés eredeti formájában kerül végleges rögzítésre. A nevezésről a rendszer automatikusan e-mail igazolást küld, mely tartalmazza a nevezés adatait, ennek véglegesítését követően megerősítő e-mail kerül kiküldésre, mely a nevezés végleges formáját tartalmazza. Az online rendszerben csak azok a nevezések maradnak meg amelyeket a nevező az online nevezési rendszerben bankkártyával kifizet, amennyiben ez nem történik meg, vagy a nevező bármely más úton fizeti meg a nevezési díjat a rendszer automatikusan törli a nevezését. A nevezés csak akkor lesz érvényes, hogyha a nevezés díja is rendezve van!

További információk a 125 éves MEOE Szövetség jubileumi esemény sorozatának Facebook oldalán találhatók>>.

Az eseményhez csatlakozni a Rendezvény hivatalos facebook oldalán tudsz>>.

A kiállítással kapcsolatos bővebb információ kérhető az alábbi email címen:
tibay.norbert@kennelclub.hu.

Illetve az alábbi telefonszámon:
+36 70 616 3312.



A Magyar Nemzeti Kutyafajták CAC kiállításának helyszíne

Bugac

Bugac nagyközség az Alföldön, a Kiskunsági-homokhátságon helyezkedik el, a Kiskunsági Nemzeti Park területén. Bugac, Bugacs, Bugacháza, Monostorfalva, Bugacmonostor mind-mind Bugac megnevezése, s megoszlik a vélemény arról, hogy miről vagy kiről is kapta a település a nevét. A település neve először 1391-ben jelent meg oklevélben, a név eredete alapján feltehetőleg a tatárjárás után ide települt kunok alapították. A kun kódex szerint a „Buga” szó bikát jelent. A Bugac, illetve a „Bugacs” szó a bikával foglalkozó egyén. Egy 1451. december 16-án Halason kelt okmány már Bugac helyét és fekvését is pontosan megjelölte. Helyén egy több négyzetkilométeres kiterjedésű, kőházakból álló, virágzó település állt az Árpád-korban, melynek középpontjában egy bazilika és egy monostor állt. Ez utóbbiak romjai között különösen jelentős leleteket tártak fel.

Bugac története egészen a közelmúltig szorosan összefügg Kecskemét városával, melynek hosszú-hosszú századokig bérleti, majd tulajdonosi birtoka volt. 1642-ig tudjuk visszakövetni a történetet, amikor is Eszterházy Pál a jászok és kunok főkapitánya 6 kun pusztát adományozott Kecskemétnek. Ezzel nagy fejlődés indult meg Bugac területén, egyrészt a pásztorkodás, másrészt a földek megművelése, a gazdálkodás terén. Kecskemét város fejlődésével Kisbugac és Nagybugac puszták hasznosítása is mindinkább fontossá vált. A pusztán egyre nagyobb hangsúlyt kapott az állattartás mellett a tenyésztés. A 19. század végén már évente 8-10000 darab szarvasmarha, 5-6000 db ló és csikó legelészett a bugaci és monostori pusztákon.

1950. január 1-je Bugac eddigi történetének talán legjelentősebb változását hozta. A több évszázados kecskeméti függőség után Bugac önálló tanácsú településsé vált, 1970-ben pedig nagyközségi rangot kapott. Jelentős változás volt a község életében az 1989-es esztendő, amikor Bugacpusztaháza önálló településsé vált.

A bugaci puszta világhírűvé vált, köszönhető ez a terület egy részének védetté, Nemzeti Parkká nyilvánításának. A Bugac– bugacpusztai idegenforgalom ma is jelentős szerepet tölt be a község életében. Az idelátogató turisták ma is megtekinthetik az ősi foglalkozásból, a pásztoréletből fennmaradt tárgyi emlékeket, s az idegenforgalmi idényben a napi bemutatókon látható a puszta ötös, a csikós élet, az ősi állatfaj, a magyar szürkemarha, a ménes és a rackanyáj is. A turisták a Nemzeti Parki séta, a lovasbemutatók után a Karikás Csárdában, a Bugaci Csárdában, a Délibáb Csárdában és a Táltos Lovaspanzióban jó hangulatú cigányzene mellett ismerkedhetnek a magyaros ételekkel, ízekkel és a tüzes alföldi borokkal.

Bugac a legismertebb magyar puszták egyike, máig az őshonos magyar háziállattartás egyik központi területe. A Kiskunsági Nemzeti Park része, ahol a kiemelkedő természeti értékű ősborókás mellett homoki erdők és homokpuszták, mocsarak, lápok, nedves kaszálók és szikes puszták váltakoznak. A táj képe sok helyen még ma is az egykori erdős pusztákat idézi. A mészben gazdag változatos formakincsű homokfelszín értékes növényvilágnak adnak otthont. Rovarvilága is nagyon gazdag. Érdekessége a fűrészlábú szöcske egyetlen alföldi előfordulása. Hüllőfaunája nemzetközi szempontból is jelentős az itt élő, veszélyeztetett parlagi vipera miatt. Leggyakoribb emlőse az üregi nyúl.

Bugac immáron egy évszázada idegenforgalmilag is ismert tája a hajdani kecskeméti pusztának. Körbejárható a hajdani pásztoréletet sokszínűen bemutató Pásztormúzeum. A múzeum a kiskunsági pásztorok életét hivatott bemutatni. A látogatók előtt felvonultatja az általuk használt hagyományos szerszámokat, eszközöket, illetve a környék természeti értékeit. Az autentikus élményhez hozzájárul a pusztán legelő szürkemarhák, racka juhok és lovak látványa is.

A múzeum mellett található az Ősborókás, valamint néhány régi pásztorépítmény, a hűvösölő, isztrogona, konytos kunyhó is látható itt. A Karikás Csárda pedig kiváló ételekkel várja a melegben hűvösölni vágyó vendégeket. Az egész évben látogatható Boróka Tanösvény remek betekintést enged a Nagyerdő, valamint a homokbuckás élővilágába.

Gyere és látogass el Te is, a szervezők szeretettel várnak!

Minden érdeklődőt, vendéget, kiállítókat a kutyáikkal szeretettel várnak a magyar kutyafajták fajtagondozó egyesületei és a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége 2025. április 19-én Bugacra, a Karikás csárda területére


Kérlek, oszd meg ezt a bejegyzést, hogy minél több kutyakiállítóhoz és érdeklődőhöz eljuthasson! Köszönöm!🙂


Ha kutyakiállító vagy, illetve ha érdeklődsz a kutyakiállítások világa után, az alábbi cikkek is hasznosak lehetnek számodra:

Ajánlom figyelmedbe a 2025. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, melyből minden kutyakiállítás részletes ajánlója elérhető, illetve elérhető lesz a jövőben!

Továbbá ajánlom az FCI Kutya Világkiállítások naptárát  és az FCI Európa Kutyakiállítások naptárát, az elmúlt és az elkövetkezendő évek Világkiállításainak és Európa Kutyakiállításainak dátumaival, helyszíneivel, a nevezett kutyák számával, a BIS győztesek neveivel, fajtájával, a hivatalos honlapok, az eredmények és néhány színes videó linkjével! 

Ha szeretnéd visszanézni, hogy mely kutyakiállítások kerültek megrendezésre az elmúlt években, az oldal “Dog Shows” nevű lenyíló főmenüjében évekre visszamenőleg megtalálod a MEOESZ kutyakiállítási naptárakat: a  2024. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2023. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2022. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2021. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2020. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2019. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2018. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2017. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2016. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2015. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2014. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, és a 2013. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt.


b


Kérlek, tarts velem a jövőben is, keresd
Vámosi Ildikó, kutyás cikkíró és szerző hivatalos honlapját!

https://ildikovamosi.hu

🙂❤️ Hasznos és értékes cikkekkel várom a kutyák szerelmeseit,
a hobby kutyásokat, a tenyésztőket, a kiállítókat és mindenkit, aki imádja a kutyákat! ❤️ 🙂

🙂 Köszönöm a megtisztelő látogatásod! 🙂

🙂 Várlak vissza szeretettel!