Championok Championja kutyakiállítás kerül megrendezésre 2024. február 09-én 14.00 órai kezdéssel a MEOE Szövetség szervezésében. Helyszín: Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ.
HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ
„D” és „E” pavilonok
Cím: 1101 Budapest, Albertirsai út 10.
GPS koordináták: N47°29.587′, E19°7.294′
A kiállítás tervezett programjai
2023. február 09 – péntek
07.00-tól: Belépés a kiállítás területére
10.00: Hungarikum CAC Kupa, a Magyar Nemzeti Kutyafajták Speciál kiállításának kezdete
13.00: Hungarikum CAC Kupa, a Magyar Nemzeti Kutyafajták Speciál kiállításának BIS programja
14.00: Championok Championja kiállítás kezdete
16.00: Magyar nemzeti fajtáink éves pontversenyének bírálat
17.00: 2023-ban az FCI világ rendezvényen elért kiemelkedő sport sikereink díjazása
17.30: Magyar nemzeti fajtáink éves pontversenyének eredményhirdetése
18.00: Championok Championja kiállítás Best in Show programja
A kiállítás menetrendje
A Championok Championja kiállításon a külföldi tulajdonban lévő és külföldi regisztrációs számmal rendelkező 15 hónapos kort betöltött kutyák számára lehetőség lesz magyar Champion (HCH) cím elnyerésére. Amennyiben ezen kutyák a Champion kiállításon elérik a fajtagyőztes (BOB) vagy legszebb ellenkező nemű (BOS) címet, megkaphatják a magyar Champion címet is. A Champion címet a kiállításon személyesen, vagy később postán lehet megigényelni, melynek díja 40 Euro. A bizonyítványok minden esetben postai úton lesznek elküldve, míg a hozzájuk tartozó serlegek a helyszínen is átvehetők.
A bírálatok menete:
A bírók fajtánként és nemenként maximum négy kutyát sorolnak, majd kiválasztják a nemenkénti legjobb kant és a legjobb szukát, akik az év Championok Championja címet kapják. A BOB és a BOS címért a legjobb kanok és a legjobb szukák konkurálnak.
Ezt követően a fajtagyőztes (BOB) kutyákat közvetlenül a komplett fajtacsoport elbírálását befejezően újra összevetik az adott fajták ringjében. Ebben a fajtacsoport bírálatban a bíró nem ad ki helyezést, csak fajtacsoportonként meghatározott számú kutyát választ ki a „párbaj” rendszerű Best in Show programba az alábbiak szerint:
I.Fajtacsoport: 3 kutya
II. Fajtacsoport: 4 kutya
III. Fajtacsoport: 2 kutya
IV. Fajtacsoport: 2 kutya
V. Fajtacsoport: 2 kutya
VI. Fajtacsoport: 2 kutya
VII. Fajtacsoport: 2 kutya
VIII. Fajtacsoport: 2 kutya
IX. Fajtacsoport: 3 kutya
X. Fajtacsoport: 2 kutya
A Best In Show-ra este 18.00 órai kezdettel kerül sor, melynek programja az alábbiak szerint alakul:
A fajtacsoportokból kiválasztott 24 kutyát a Best in Showban bíráló 5 küllembíró előbb 12 kutyára, majd 6 kutyára szűkíti, végül pedig kiválasztásra kerül a legszebb 3 kutya.
A végső döntőben maradt 3 kutyát az 5 bíró egymástól független sorolással pontozza, az I. helyezett 3 pontot kap, a második helyezett 2 pontot kap, a harmadik helyezett pedig 1 pontot kap. Az így legtöbb pontot elért kutya nyeri a versenyt. Holtverseny esetén az 5 bíró szavazattöbbséggel dönt.
Információk kiállítóknak
A kiállítás térképe
Bírói körök beosztása
Nevezési feltételek:
A Championok Championja kiállításra minden International Champion, FCI nemzeti Champion, Junior Champion, Veterán Champion címmel rendelkező kutya nevezhet.
Nevezési határidők:
I. nevezési határidő: 2023.12. 01. – 2024. 01. 29.
Bírói lista
Vezetőbíró: Dr. Jakkel Tamás
FCI – I. Fajtacsoport
Michael Forte (IE)
FCI – II. Fajtacsoport
Rui Oliveira (PT): német dog, dobermann, rottweiler, schnauzerek, pinscherek, bulldog
Ilaria Biondi de Ciabatti (PE): az FCI – II. fajtacsoport fel nem sorolt kutyafajtái
FCI – III. Fajtacsoport
Czeglédi Attila (HU)
FCI – IV. Fajtacsoport
Maria Gvozdieva (UA)
FCI – V. Fajtacsoport
Petru Muntean (RO)
FCI – VI. Fajtacsoport
Dr. Tesics György (HU)
FCI – VII. Fajtacsoport
Dr. Tesics György (HU)
FCI – VIII. Fajtacsoport
Maria Gvozdieva (UA)
FCI – IX. Fajtacsoport
Annika Ulltveit-Moe (SE)
FCI – X. Fajtacsoport
Czeglédi Attila (HU)
FCI által el nem ismert kutyafajták
Dr. Tesics György
BIS program
A fajtagyőztes (BOB) kutyákat közvetlenül a komplett fajtacsoport elbírálását befejezően újra összevetik az adott fajták ringjében. Ebben a fajtacsoport bírálatban a bíró nem ad ki helyezést, csak fajtacsoportonként meghatározott számú kutyát választ ki a „párbaj” rendszerű Best in Show programba.
Figyelem!
A Magyarországon érvényben lévő állat-egészségügyi szabályzatnak megfelelően, az érvényes veszettség elleni védőoltás(ok) igazolása kötelező a kiállítás területére való belépés előtt! Az országba való belépés EU és NEM EU országokból a hatályos jogszabályoknak és törvényi előírásoknak megfelelően történik.
A kutyák által okozott, minden nevén nevezendő kárért a tulajdonos felel!
A kiállítók felelősséggel tartoznak kutyájuk biztonságáért, fizikai jólétükért a kutyakiállításokon. Tilos a kutyát olyan körülményeknek kitenni, amelyek veszélyeztetik testi épségét egészségét és komfortját. Ennek alapján tilos a kutyát autóban hagyni hideg vagy meleg időben, vagy bármilyen formában bántalmazni. Ezen szabályok áthágása a folyamatban lévő és jövőbeni rendezvényekről való kitiltást vonja maga után.
A nevezési díjak csak és kizárólag hazai regisztrációs számmal és hazai lakcímmel rendelkező tulajdonosok számára érvényesek.
Ha nevezőnek nincs szövetségi kártyája, de hazai lakcímmel rendelkezik és hazai regisztrációs számú kutyát nevez akkor az itt feltüntetett nevezési díjak dupláját kell fizetnie.
Kedvezmények: Csak és kizárólag hazai regisztrációs számmal és hazai lakcímmel rendelkező kiállítók részére a Magyar kutyafajták nevezési díja, a nevezési táblázatában szereplő összegek 50%.
Szerkesztői megjegyzés: Ha mobiltelefonról böngészed a bejegyzést, kérlek, fordítsd a telefonodat vízszintes helyzetbe, mert úgy fogod megfelelően látni a „Nevezési határidőket és a nevezési díjakat”!
Championok Championja kutyakiállítás
Nevezési határidők és nevezési díjak
c C Első nevezési
c cc határidő
c c 2023. 12. 01 –
eeee 2024. 01. 29.
Első kutya
nyomtatott 12 000 Ft
katalógussal
További kutyák 12 000 Ft
Átsorolás díja: 4000.- Ft
Kutya csere díja: 4000.- Ft
Figyelem!
A kiállításra nevezés az FCI és a MEOESZ érvényes Kiállítási Szabályzatának megfelelően történik, a kiállító a nevezési lap aláírásával, valamint az online rendszerbe történő nevezéssel vállalja azoknak betartását és magára nézve kötelezőnek ismeri el azt. A kiállításra kizárólag FCI származási lappal rendelkező kutyák nevezhetők be.
- Nevezni csak online, postai úton, kiemelt kiállításokon és személyesen a MEOESZ központjában van lehetőség! 2022. január 01-től a postai vagy személyes úton leadott nevezések után 1000.- Ft adminisztrációs költséget számítanak fel a feltüntetett nevezési díjakon felül!
- Faxon és e-mailen érkező nevezéseket nem áll módjukban elfogadni.
- A nevezési díjat távollét esetén is be kell fizetni.
- Olvashatatlan és hiányos nevezési lapot nem áll módjukban elfogadni.
Vágott farkú és fülű kutyák részt vehetnek a kiállításon, és együtt kerülnek elbírálásra a csonkolatlan egyedekkel.
Championok Championja kutyakiállítás online nevezés>>
A nevezéshez előzetes regisztráció szükséges, majd ezt követően a rendszerbe történő bejelentkezés után lehet nevezni. A nevezés véglegesítése előtt a nevezőnek lehetősége van a nevezés javítására a berögzítést követő 6 órában, ha ez alatt az idő alatt nem történik javítás, akkor a nevezés eredeti formájában kerül végleges rögzítésre. A nevezésről a rendszer automatikusan e-mail igazolást küld, mely tartalmazza a nevezés adatait, ennek véglegesítését követően megerősítő e-mail kerül kiküldésre, mely a nevezés végleges formáját tartalmazza. Az online rendszerben csak azok a nevezések maradnak meg amelyeket a nevező az online nevezési rendszerben bankkártyával kifizet, amennyiben ez nem történik meg, vagy a nevező bármely más úton fizeti meg a nevezési díjat a rendszer automatikusan törli a nevezését. A nevezés csak akkor lesz érvényes, hogyha a nevezés díja is rendezve van!
A nevezési díjat banki átutalás esetén az alábbi névre és bankszámla számra kell befizetni:
MEOE Szövetség
Budapest Bank Nyrt. Budapest –10102086-09723300-01000009
A megjegyzés rovatba minden esetben fel kell tüntetni a nevezési lapon szereplő e-mail címet, valamint a befizetett összeget – ez alapján fogják tudni beazonosítani a nevezett kutyát. Minden további információt és kiállítással kapcsolatos tudnivalót erre az e-mail címre fognak továbbítani.
A nevezési díj kategória tekintetében az a nap irányadó, amikor az egész nevezési díj befizetésre kerül. Részbefizetés esetén az a nap számít, amikor az egész összeg befizetésre kerül.
Postai nevezés esetén, a nevezési lap pontos kitöltése és aláírása után, csatolni kell a nevezni kívánt kutya törzskönyv másolatát, a nevezési díj igazolásához a befizetett csekk vagy átutalási bizonylat másolatát, Champion vagy Munka bizonyítványok másolatát (ha van) és az érvényes szövetségi tagkártya másolatát. 2022. január 01-től a postai vagy személyes úton leadott nevezések után 1000.- Ft adminisztrációs költséget számítanak fel a feltüntetett nevezési díjakon felül!
Nevezési lap hamarosan!
Ha a nevezési lapot használod a nevezéshez, kérlek, ne felejtsd el az adatvédelmi részt is aláírni, mert anélkül nem tudják elfogadni a nevezést!
Nevezési cím postai feladás esetén:
MEOE Szövetség
Budapest XIX. Kerület
Hofherr Albert u. 38 – 40.
1194
További információk megtekinthetők a rendezvény hivatalos weboldalán>>.
Illetve a Rendezvény Facebook oldalán találhatók>>.
A kiállítással kapcsolatos bővebb információ kérhető az alábbi email címen:
tibay.norbert@kennelclub.hu.
Illetve az alábbi telefonszámon:
+36 70 616 3312.
A Championok Championja kutyakiállítás városa
Budapest
Budapest kis hazánk fővárosa, több mint 2 millió lakosával az Európai Unió 9. legnagyobb városa, egy gyönyörű és izgalmas város, amelyet gyakran neveznek „Közép-Európa kis Párizsának”.
Természeti adottságainak köszönhetően a világ egyik legszebb fekvésű fővárosának tartják. Területén több világörökségi helyszín is található, többek között a Duna-part látképe, a Budai Várnegyed, az Andrássy út, a Hősök tere és a Millenniumi Földalatti Vasút. Turisztikailag jelentősek a város gyógyfürdői, mivel Budapest a világ legtöbb gyógyfürdővel rendelkező fővárosa. Itt található a világ legnagyobb termálvizes barlangrendszere, Európa legnagyobb zsinagógája, a világ harmadik legnagyobb parlamenti épülete, valamint Közép- és Kelet-Európa legtöbb bevásárlóközpontja.
A mai Budapest 1873 őszén jött létre Pest, Buda és Óbuda egyesítésével, ebben az időben épültek a város leghíresebb épületei, Európa leggyorsabban növekvő városa ekkor nőtte ki magát világvárossá.
Budapesten több világörökségi helyszín is található, többek között az Országház, a Budai Várnegyed, az Andrássy út, a Hősök tere és a Millenniumi Földalatti Vasút, a világ első villamos hajtású, egyben Európa második földalatti vasútja a londoni után.
Az Országház a Kossuth Lajos téren található, mint Magyarország egyik legismertebb épülete és egyben jelképe. Itt székel a Magyar Országgyűlés és az Országgyűlési Könyvtár is itt található, továbbá a Szent Korona és a többi koronázási jelvény (a palást kivételével). Az építkezés tizenkilenc évig tartott, 1885-ös kezdettel, és 1904-es befejezéssel. Az épületet Steindl Imre tervezte neogótikus és eklektikus stílusban. A téglalap alaprajzú, 17 745 négyzetméterű Országház hossza 268 méter, szélessége 123 méter, magassága pedig a millenniumra utaló 96 méter. Ezen méretek alapján Európa második és a világ harmadik legnagyobb parlamenti épülete. Mint a Duna-part látképe 1987 óta része a kulturális világörökségnek
További látnivalók és történelmi helyek Budapesten:
- Budai Várnegyed: A Budai Várnak, a Halászbástyának és a Mátyás-templomnak is otthont adó, különleges hangulatú, középkori emlékekben is bővelkedő ikonikus városrész az UNESCO Világörökség része.
- Budavári Palota: A 13. századtól a magyar királyok otthona volt, számos újjáépítés után ma Budapest egyik legfontosabb turisztikai és kulturális központja.
- Magyar Nemzeti Galéria: A Budavári Palotában található múzeum a magyar képzőművészet legnagyobb gyűjteménye. Állandó kiállításainak anyaga a honfoglalás kori emlékektől a kortárs hazai művészetig terjed.
- Halászbástya: A Várhegy ikonikus, neoromán stílusú építménye. Neve arra utal, hogy a középkorban a várfal e részét a halászok céhe védte.
- Mátyás-templom: A Budai Vár ékessége a 13. században épült, számtalan újjáépítés után ismét a régi szépségében tündököl. Tetejét Zsolnay-cserepek, belső terét Lotz Károly freskói díszítik.
- Hősök tere: Budapest ikonikus, legtágasabb tere az 1896-os millenniumi ünnepségre készült el. A félkör alakú emlékmű 14 szobra a magyar történelem emblematikus személyiségének állít emléket.
- Szent István-Bazilika: A pazar freskókkal, stukkókkal és márvánnyal gazdagon díszített épület akár 8000 fő befogadására is alkalmas. Itt őrzik Szent István király mumifikálódott jobb kezét, a Szent Jobbot.
- Vajdahunyad Vára: A vár egy erdélyi kastély másolata. Azzal a céllal épült a Városligetben, hogy ezerévnyi magyar építészet fő stílusjegyeit a gótikától a barokkig egyetlen épületben mutassa be.
- Gellért-hegy és Citadella: A budai Duna-parton álló 235 méteres hegyről gyönyörű kilátás nyílik a városra. Itt található a Szabadságszobor, Szent Gellért szobra és az egykor erődítménynek épült Citadella.
- Magyar Nemzeti Múzeum: Az első magyar múzeumot Széchenyi Ferenc alapította 1802-ben. A múzeum a magyar történelem tárgyi emlékeit mutatja be. A múzeum lépcsőjén szavalta el Petőfi 1848-ban a Nemzeti Dalt.
- Dohány utcai Zsinagóga és Magyar Zsidó Múzeum: A világ második legnagyobb zsinagógája, a 3000 főt is befogadni képes pesti Nagyzsinagóga gyönyörűen felújított, különleges épülete imaházként és múzeumként is működik.
- Magyar Állami Operaház: Ybl Miklós mesterműve, a neoreneszánsz Operaház freskókkal díszített belső terei nem csak az előadások alkalmával látogathatók: napi kétszer vezetett túrán járhatjuk be az épületet.
Budapest Duna-szakaszán összesen nyolc közúti- és két vasúti híd van, amelyek összekötik a budai és a pesti oldalt (négy kisebb közúti híd a szigetekre való be- és kijárást oldja meg). A legszebb és a leghíresebb hidak a belvárosban találhatók. Ezek a Széchenyi lánchíd, a Szabadság híd a Margit híd és az Erzsébet híd. A Lánchíd a főváros legrégibb és legismertebb hídja, egyben a város egyik jelképe is, fotója a Budapestről vagy a Magyarországról szóló bemutató anyagok nélkülözhetetlen eleme. A város második állandó hídjaként épült az Árpád-házi Szent Margit nevét viselő Margit híd. A híd két körutat köt össze a két városrész között a Margit-sziget érintésével. Érdekessége, hogy ha megfigyeljük a hídközepet és a Margit-szigetet összekötő szakaszt és képzeletben az útpályát tartó szerkezetet tükrözzük az útpálya felé, akkor kirajzolódik előttünk az elfektetett Eiffel-torony képe. Budapest harmadik állandó hídjaként épült a Szabadság híd, ami a főváros legrövidebb hídja, és ami több magyar motívumot is magán hordoz, mint például a Nagy Virgil által tervezett kapuzatokat a történelmi magyar címer díszíti, míg a híd jellegzetes díszeit a pillérek kapuzatának tetején ülő turulmadarak adják.
A főváros számos parkja és zöld felületei közül a legjelentősebbek a Margit-sziget, a Városliget, a Gellérthegy, a Népliget, a Városmajor, a Vérmező, az Orczy-park, a Budai Arborétum, a Kopaszi-gát. A Margit-szigeten néhány létesítményt leszámítva nem található épület, a sziget számít a főváros legnagyobb parkjának. A szigeten a rendezett zöldterületeken, virágoskerteken kívül található még egy Japánkert, valamint olyan nevezetességek is láthatók, mint a víztorony, a zenélő szökőkút vagy a zenélő kút is.
Budapest évente 12 millió nemzetközi turistát vonz, ezzel Európában rendkívül népszerű úti cél. Az European Best Destinations, az európai turisztikai szervezet minden évben keresi a kontinens legjobb úti célját, amit a turisták választhatnak meg. 2019-ben számos gyönyörű várost maga mögé utasítva Budapest érdemelte ki ezt a megtisztelő címét, több mint fél millió szavazat alapján.
Az EDB cikke szerint: „A város lenyűgöző, gazdag építészeti és történelmi örökséggel büszkélkedhet: a kultúra, a virágzó gasztronómia, a termálvizek és a világörökségi látnivalók páratlan kombinációját adja. A Duna gyöngyszeme nemcsak a legjobb európai úticél, de a világ egyik legszebb és legbiztonságosabb városa is. Budapest Párizs eleganciáját, Bécs építészeti örökségét, Porto varázsát, Stockholm szolíd életmódját kínálja”
Az információk forrása:
Budapest infók
Wikipédia – Budapest Turisztikai látnivalói
Kérlek, oszd meg ezt a bejegyzést, hogy minél több kutyakiállítóhoz és érdeklődőhöz eljuthasson! Köszönöm!🙂
Ha kutyakiállító vagy, illetve ha érdeklődsz a kutyakiállítások világa után, az alábbi cikkek is hasznosak lehetnek számodra:
Ajánlom figyelmedbe a 2024. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, melyből minden kutyakiállítás részletes ajánlója elérhető, illetve elérhető lesz a jövőben!
Továbbá ajánlom az FCI Kutya Világkiállítások naptárát és az FCI Európa Kutyakiállítások naptárát, az elmúlt és az elkövetkezendő évek Világkiállításainak és Európa Kutyakiállításainak dátumaival, helyszíneivel, a nevezett kutyák számával, a BIS győztesek neveivel, fajtájával, a hivatalos honlapok, az eredmények és néhány színes videó linkjével!
Ha szeretnéd visszanézni, hogy mely kutyakiállítások kerültek megrendezésre az elmúlt években, az oldal “Dog Shows” nevű lenyíló főmenüjében évekre visszamenőleg megtalálod a MEOESZ kutyakiállítási naptárakat: a 2023. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2022. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2021. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2020. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2019. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2018. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2017. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2016. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2015. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2014. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, és a 2013. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt.
b
Kérlek, tarts velem a jövőben is, keresd
Vámosi Ildikó, kutyás cikkíró és szerző hivatalos honlapját!
https://ildikovamosi.hu
Hasznos és értékes cikkekkel várom a kutyák szerelmeseit,
a hobby kutyásokat, a tenyésztőket, a kiállítókat és mindenkit, aki imádja a kutyákat!
Köszönöm a megtisztelő látogatásod!
Várlak vissza szeretettel!