CAC nemzeti kutyakiállítás kerül megrendezésre Dunaújvárosban 2024. október 27-én a Dunaújváros és Környéke Ebtenyésztők Egyesületének szervezésében. A kiállítás helyszíne a Szalki-szigeti Kemping területe, Dunaújváros, Strand út 2.
GPS: N 46.9826532 ; E 18.9446354
A kiállítás rendezője: a Dunaújváros és Környéke Ebtenyésztők Egyesülete
A Dunaújváros és Környéke Ebtenyésztők Egyesülete 18 év kihagyás után a 2010-es évben rendezett újból CAC kutyakiállítást. A kiállítás annyira sikeresnek bizonyult, hogy a 2012-es, a 2014-es, a 2016-os, valamint a 2018-as évre is újból megkapták a rendezési jogot és megismételhették a sikeres kutyakiállítást. A 2010-es évtől kezdődő 2 évenkénti kiállítás rendezési hagyománya az idén sem törik meg, hiszen az őszi idényben újból megrendezésre kerül a Dunaújváros és Környéke Ebtenyésztők Egyesületének égisze alatt. A kiállítás lebonyolításához jó szerencsét kívánok az Egyesületnek!
Információk kiállítóknak
Tisztelt Kiállítók!
A kiállításhoz online katalógus készül.
A kiállítók leíró bírálatot nem kapnak!
A MEOE Szövetség a nemzeti kiállításain kísérleti jelleggel bevezetett egy új osztályt, a „Tenyésztő és/vagy tulajdonos” osztályt. Ez az osztály a hagyományos osztályokon felül pluszban választható. Ebbe az osztályba mindazon kutyák nevezhetőek, akik már elérték a 15 hónapos kort.
Azon kiállító, aki a kutya tulajdonosa vagy tenyésztője és vállalja, hogy ő maga vezeti fel a kutyáját, az a „Tenyésztő és/vagy tulajdonos” osztályba is nevezhet. Mivel ez az osztály pluszban választható, így egy kutya két osztályba is nevezhető két nevezési díj ellenében. Ha a tenyésztő és/vagy a tulajdonos saját maga vezeti fel a kutyáját, egy nap alatt 2 CAC címet is szerezhet. A „Tenyésztő és/vagy tulajdonos” osztályba külön kell nevezni.
A „Tenyésztő és/vagy tulajdonos” osztály bírálatára a fajtagyőztes bírálat után kerül sor. Az osztálygyőztességgel a többi osztályban elérhető és azzal egyenértékű CAC cím kapható. A két nemben kiadott osztálygyőztes – CAC kutyát összevetik és kiválasztják a legszebbet, akik a Best In Show programban versenyeznek a „Tenyésztő és/vagy tulajdonos” Best in Show címért.
Nevezési határidők:
I. nevezési határidő: 2024. 09. 18 – 2024. 09. 27
II. nevezési határidő: 2024. 09. 28 – 2024. 10. 11
III. nevezési határidő: 2024. 10. 12 – 2024. 10. 18
CAC kutyakiállítás Dunaújváros
Bírói lista
Vezetőbíró: Erdős László
FCI – I. fajtacsoport
Dr. Sípos Márta (SRB): magyar pásztorkutyák
Kotlár Róbert (HU): az I. fajtacsoport fel nem sorolt kutyafajtái
FCI – II. fajtacsoport
Paróci Pál (SRB): boxer, rottweiler, angol bulldog, pinscherek, schnauzerek, cane corso, bordói dog, argentin dog, mastino napoletano, shar-pei, fila brasileiro, landseer, újfoundlandi
Dr. Vadócz Éva (HU): II. fajtacsoport fel nem sorolt kutyafajtái
FCI – III. fajtacsoport
Darko Korosec (SLO): komplett fajtacsoport
FCI – IV. fajtacsoport
Dr. Sípos Márta (SRB): komplett fajtacsoport
FCI – V. fajtacsoport
Maja Korosec (SLO): komplett fajtacsoport
FCI – VI. fajtacsoport
Kardos Vilmos (HU): komplett fajtacsoport
FCI – VII. fajtacsoport
Kardos Vilmos (HU): komplett fajtacsoport
FCI – VIII. fajtacsoport
Víg Orsolya (HU): komplett fajtacsoport
FCI – IX. fajtacsoport
Dr. Sípos Márta (SRB): uszkárok
Erdős László (HU): IX. fajtacsoport fel nem sorolt kutyafajtái
FCI – X. fajtacsoport
Darko Korosec (SRB): komplett fajtacsoport
FCI által el nem ismert fajták
Kardos Vilmos (HU)
Figyelem!
A Magyarországon érvényben lévő állat-egészségügyi szabályzatnak megfelelően, az érvényes veszettség elleni védőoltás(ok) igazolása kötelező a kiállítás területére való belépés előtt! Az országba való belépés EU és NEM EU országokból a hatályos jogszabályoknak és törvényi előírásoknak megfelelően történik.
A kutyák által okozott, minden nevén nevezendő kárért a tulajdonos felel!
A kiállítók felelősséggel tartoznak kutyájuk biztonságáért, fizikai jólétükért a kutyakiállításokon. Tilos a kutyát olyan körülményeknek kitenni, amelyek veszélyeztetik testi épségét egészségét és komfortját. Ennek alapján tilos a kutyát autóban hagyni hideg vagy meleg időben, vagy bármilyen formában bántalmazni. Ezen szabályok áthágása a folyamatban lévő és jövőbeni rendezvényekről való kitiltást vonja maga után.
A nevezési díjak, a 2024. évi magyarországi szövetségi kártyával, csak és kizárólag hazai regisztrációs számmal és hazai lakcímmel rendelkező tulajdonosok számára érvényesek.
Ha nevezőnek nincs szövetségi kártyája, de hazai lakcímmel rendelkezik és hazai regisztrációs számú kutyát nevez akkor az itt feltüntetett nevezési díjak dupláját kell fizetnie.
Kedvezmények: Csak és kizárólag hazai regisztrációs számmal és hazai lakcímmel rendelkező kiállítók részére a Magyar kutyafajták nevezési díja, a nevezési táblázatában szereplő összegek 50%.
Szerkesztői megjegyzés: Ha mobiltelefonról böngészed a bejegyzést, kérlek, fordítsd a telefonodat vízszintes helyzetbe, mert úgy fogod megfelelően látni a „Nevezési határidőket és a nevezési díjakat”!
CAC kutyakiállítás Dunaújváros
Nevezési határidők és nevezési díjak
Első nevezési Második nevezési Utolsó nevezési
c cc határidő határidő határidő
c c 2024. 09. 28 – 2024. 10. 12.
ccc 2024. 09. 27 2024. 10. 11 2024. 10. 18
Első kutya 7000 Ft 9000 Ft 11 000 Ft
További kutyák 6500 Ft 8500 Ft 11 000 Ft
Minor Puppy,
Puppy, Veterán 4500 Ft 6500 Ft 8500 Ft
Tenyésztő
és / vagy
Tulajdonos
osztály 6000 Ft 6000 Ft 6000 Ft
Első és
további
kutyák is
Helyszínen nevezhető:
Tenyészcsoportok, kutyapárok 4000 Ft
Fiatal felvezetők 3000 Ft
Nevezett kutya osztályok közötti átsorolására, cseréjére, és törlésére kizárólag az utolsó nevezési határidőig van mód! Díja: 4000.- Ft/átsorolás, csere, vagy törlés.
Figyelem!
A kiállításra nevezés az FCI és a MEOESZ érvényes Kiállítási Szabályzatának megfelelően történik, a kiállító az online rendszerbe történő nevezéssel vállalja azoknak betartását és magára nézve kötelezőnek ismeri el azt.
Feltételek:
- A kiállításra kizárólag FCI származási lappal rendelkező kutyák nevezhetők be, egy kutya egy osztályba nevezhető.
- Nevezni csak online van lehetőség.
- A nevezési díjat távollét esetén is be kell fizetni.
Nevezhető valamennyi 3 hónapos életkort betöltött, FCI származási lappal rendelkező kutya.
Több kutya nevezése esetén a Minor Puppy, Kölyök és Veterán osztályba történő nevezési díj, illetve több fajta nevezése esetén, a magyar kutyafajta nevezési díja nem számolható első kutyaként!
Magyar kiállítók esetében helyszíni nevezésre nincs lehetőség!
A CAC kutyakiállításra minden kutya csak egy osztályba nevezhető (a „Tenyésztő és/vagy tulajdonos” osztály pluszban választható). A korhatár megállapításánál a bírálat napja az irányadó. A kiállítási osztály meghatározásához használd a képen látható információkat!
Szerkesztői megjegyzés: Ha mobiltelefonról böngészed a bejegyzést, kérlek, fordítsd a telefonodat vízszintes helyzetbe, mert úgy fogod megfelelően látni a „Kiállítási osztályokat”!
CAC kutyakiállítás Dunaújváros online nevezés>>
CAC kutyakiállítás Dunaújváros „Tenyésztő és/vagy tulajdonos” osztály online nevezés>>
Regisztráció, majd a személyes adatok illetve a nevezendő kutya/kutyák adatainak és dokumentum másolatainak (törzskönyv másolat első és második oldal, regisztrációs tagkártya másolata, Champion vagy Munkavizsga bizonyítvány, ha van illetve a befizetési csekk vagy banki átutalás másolata) felvitele után lehetséges az online nevezés indítása. A nevezés csak akkor lesz érvényes, hogyha a nevezés díja is rendezve van!
A nevezési díjat banki átutalás esetén az alábbi névre és bankszámla számra kell befizetni:
Dunaújváros és Környéke Ebtenyésztők Egyesülete
K & H Bank – 10400463 – 50526689 – 55671005.
Nevezési díjat kizárólag a fenti bankszámlára fogadnak el!
A nevezés mindig a kutya tulajdonosának neve alatt történjen.
Nevezéssel kapcsolatos információt kérhetsz az alábbi email címen:
info@onlinenevezes.hu
Illetve az alábbi telefonszámon:
+36 205 735 726.
10:00 h – 18:00 h – ig
A kiállítással kapcsolatos bővebb információ kérhető az alábbi email címen:
s.senator@vnet.hu
Illetve az alábbi információs telefonszámon:
+36 20 411 4307.
A CAC kutyakiállítás városa
Dunaújváros
Dunaújváros Fejér megye második legnépesebb települése, a tengerszint felett 116 méter magasan, a Mezőföld keleti szélén és a Duna jobb partján fekszik. Keleten a Duna 10 kilométer hosszan kíséri, nyugaton pedig szelíd dombvidék öleli.
A város történetéből kiderül, hogy a terület már az ősidőkben lakott volt és az ókorban Intercisa néven jelentős szerepet töltött be a Római Birodalom életében. A honfoglaló magyarok a 10. század elején telepedtek meg a térségben. A későbbi korból származó ásatások tárták fel a Dunaújváros elődjének tekinthető Pentelét, amely a Szent Pantaleon-apátság védőszentjéről, Szent Pantaleonról kapta a nevét. A falu 1541-től 1688-ig volt török uralom alatt, a tizenöt éves háború alatt pedig a lakosság teljesen kipusztult. A török uralom alóli felszabadulás után a magyar lakosságot rácok váltották fel. A pentelei rác lakosság részt vett a Rákóczi-szabadságharcban, amelynek leverése után a falu újra kiürült volna, ha nem hoznak magyar telepeseket a községbe. Ezt követően a település intenzív fejlődésnek indult. Az 1848-49-es szabadságharc idején a város népe Kossuth zászlaja alatt harcolt, majd a szabadságharc bukása után a lakosság nagy része mezőgazdasági bérmunkás sorba kényszerült. A kiegyezést követő közigazgatási változások során 1870-ben Dunapentelét a nagyközségek közé sorolták.
A mai város hat évtizede épült az egykori Dunapentelét magába olvasztva és azt körülvéve. Mindennapjaiban az iparváros jelleg dominál, déli részén épült a Dunai Vasmű, északi végében helyezkedik el a Pentele-városrész, magasan fölötte pedig az Újváros, mely funkcionális szempontokat figyelembe véve épült fel.
Dunaújváros látnivalói közül kiemelkednek az Óváros védett értékei, elsősorban a több mint háromszáz éves barokk szerb ortodox Rác templom és a másfél évszázados neoromán stílusú Szentháromság katolikus templom, melynek 27 méter magas tornyában 3 harang lakik. A római kor emléke a Kőtár és a Romkert számos sírkővel és mérföldkővel. A festői környezetű Duna-parti sétautakon közel 60 műalkotás képezi a Nemzetközi Acélszobor Park gyűjteményét, mely egyúttal a Kulturális Örökség része. Dunaújvárosi sétánk alkalmával érdemes betérni az 1980-as években felépült Református, a 2000-es évben elkészült Katolikus valamint az ovális alapterületű Evangélikus templomba is.
Dunaújváros a sport városa, több olimpikon is itt bontogatta szárnyait, legyen szó úszásról, atlétikáról, kézilabdáról, vízilabdáról, labdarúgásról.
A város kulturális rendezvényeinek sorából kiemelkedik a minden évben hagyományosan májusban megrendezésre kerülő nyárköszöntő Duna-parti Parázs-Varázs három napos rendezvénysorozata, ahol minden korosztály megtalálja a kedvére való programot.
A város tüdejét a nagyméretű, gondozott zöld területek, a városszerte védett fák és fasorok képezik, a Duna által nyújtott természeti lehetőségek élhetővé és vonzóvá teszik. A városkép meghatározói a tágas zöld területek, virágos parkok, amelyek jól tompítják az egyes épületek monumentalitását. Az ipari területeket is erdős részek választják el a várostól. A természetes környezet jelenléte biztosítja a település ökológiai egyensúlyát.
Dunaújváros egy része a Szalki-sziget, mely korábban csak ipari szerepet kapott a városban, de az elmúlt évtized folyamatos fejlődésének köszönhetően üdülőövezetté alakult át. A Szalki-szigeten megtalálható a szoborpark, halászcsárda, rév és itt található a Kemping is, mely jelen esetben a CAC kutyakiállítás helyszínéül szolgál, ahová minden érdeklődőt, vendéget, kiállítókat a kutyáikkal szeretettel vár a Dunaújváros és Környéke Ebtenyésztők Egyesülete október 27-én egy színes kutyakiállítással!
Kérlek, oszd meg ezt a bejegyzést, hogy minél több kutyakiállítóhoz és érdeklődőhöz eljuthasson! Köszönöm! 🙂
Ha kutyakiállító vagy, illetve ha érdeklődsz a kutyakiállítások világa után, az alábbi cikkek is hasznosak lehetnek számodra:
Ajánlom figyelmedbe a 2024. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, melyből minden kutyakiállítás részletes ajánlója elérhető, illetve elérhető lesz a jövőben!
Továbbá ajánlom az FCI Kutya Világkiállítások naptárát és az FCI Európa Kutyakiállítások naptárát, az elmúlt és az elkövetkezendő évek Világkiállításainak és Európa Kutyakiállításainak dátumaival, helyszíneivel, a nevezett kutyák számával, a BIS győztesek neveivel, fajtájával, a hivatalos honlapok, az eredmények és néhány színes videó linkjével!
Ha szeretnéd visszanézni, hogy mely kutyakiállítások kerültek megrendezésre az elmúlt években, az oldal “Dog Shows” nevű lenyíló főmenüjében évekre visszamenőleg megtalálod a MEOESZ kutyakiállítási naptárakat: a 2023. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2022. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2021. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2020. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2019. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2018. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2017. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2016. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2015. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, a 2014. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt, és a 2013. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárt.
e
Kérlek, tarts velem a jövőben is, keresd
Vámosi Ildikó, kutyás cikkíró és szerző hivatalos honlapját!
https://ildikovamosi.hu
🙂❤️ Hasznos és értékes cikkekkel várom a kutyák szerelmeseit,
a hobby kutyásokat, a tenyésztőket, a kiállítókat és mindenkit, aki imádja a kutyákat! ❤️ 🙂
🙂 Köszönöm a megtisztelő látogatásod! 🙂
🙂 Várlak vissza szeretettel! 🙂
Cikkeimet a kutyások legnagyobb havonta megjelenő online olvasható lapjában, „A Kutya” újságban is megtalálod, valamint az újság hivatalos honlapján és a Kutya Portál online magazin oldalán!